Ekonomi

Abbott Laboratories 2024 kâr tahminini değiştirdi, hisse senedi değeri düştü

Abbott Laboratories (ABT), hem gelir hem de kazanç açısından beklentileri aşan ilk çeyrek mali sonuçlarını açıkladı ve 2024 mali yılı kazançları için daha spesifik bir tahmin sundu.

Şirketin hisse senedi fiyatı Çarşamba günü erken işlem saatlerinde %2’nin üzerinde düşüş gösterdi.

Sağlık hizmetleri firması, hisse başına 0,98 dolar kazanç bildirerek ortalama analist tahmini olan 0,96 doları aştı. Şirketin geliri 9,96 milyar $’a ulaşarak 9,89 milyar $’lık beklentiyi aştı.

Abbott, 2024’ün ikinci çeyreği için, piyasa analistlerinin 1,12 dolarlık beklentisinin aksine, hisse başına kazancının 1,08 ila 1,12 dolar arasında olacağını öngörüyor.

Abbott, tüm yıl için hisse başına kazanç tahminini, daha önce 4,50 ila 4,70 dolar arasında tahmin edilen ve analistlerin 4,62 dolar olarak tahmin ettiği daha dar bir aralık olan 4,55 ila 4,70 dolar olarak güncelledi.

Buna ek olarak Abbott, COVID-19 testinden elde edilen satışları içermeyen organik satışlardaki büyüme için 2024 tahminini %8,5 ila %10,0 aralığına ayarladı. Bu güncelleme, kılavuzun orta noktasında bir iyileştirme anlamına geliyor.

Abbott Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Robert B. Ford, “İlk çeyrekteki finansal performans, yıla güçlü bir başlangıç yapıldığına işaret ediyor ve sonuç olarak, yılın tamamına ilişkin satış ve hisse başına kazanç tahminlerimizi artırıyoruz” dedi.

“Geçtiğimiz beş çeyrek boyunca, özellikle Tıbbi Cihazlar ve Yerleşik İlaç sektörlerinde kayda değer bir performans göstererek, ana faaliyet alanlarımızdaki organik satışlarda sürekli olarak çift haneli büyüme elde ettik.”

Bu finansal analiz yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiş olup bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

palandokenhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu