Teknoloji

Aramızdaki Kurt 2, Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor

 
Telltale tarafından biz oyunseverlerin beğenisine sunulacak olan seçim odaklı hikaye macera oyunu The Wolf Among Us’ın devamı geçtiğimiz günlerde ertelenmişti. 2023 sonrasına ertelenen ve kesin çıkış yılı açıklanmayan oyun, Unreal Engine 5 oyun motoru ile geliştiriliyor. Unreal Engine 5 oyun motoru, geliştiricilere yeni nesil teknoloji desteği sunuyor.
 
UE5 ile geliştirilen oyun sıfırdan mı başladı?
 
 
 
Bu noktada 2023 yılında çıkması planlanan ancak uzun bir gecikmeye konu olan The Wolf Among Us 2 için çeşitli açıklamalar yapıldı. Oyunun şu anda UE5 oyun motoruyla geliştirildiğini biliyoruz ancak oyunun tamamlanan bölümlerinin bu oyun motoruna mı aktarıldığı yoksa sıfırdan mı geliştirildiği bilinmiyor. Yapılan açıklamalarda oyunun tamamlanmadığı için ertelendiği belirtiliyor ancak oyun motorunun tam olarak hangi nedenle geliştirildiği belli değil.
 
Öte yandan stüdyoda çalışanlara fazla mesai yaptırılmaması da gecikme sebepleri arasındadır.
 
İlk oyunuyla popüler olan ve oyuncuların ilgisini çeken masalsı ortamı bizlere sunan The Wolf Among Us’ın devam oyununda oyuncular olarak daha yenilikçi bir oynanış ve oyun içi mekanikler bekliyoruz. Telltale grubu ise şu sıralar The Expanse adında bilimkurgu temalı hikaye odaklı bir macera oyunu üzerinde çalışıyor. Oyunun bu yıl içerisinde çıkması bekleniyor.

habersur.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu