Ekonomi

Barclays’den hisse tavsiyesi

Barclays stratejistleri, 2024’te “yumuşak” bir ekonomik krize doğru ilerlerken küresel hisse senetlerinin tahvillerden daha iyi performans göstereceğini belirterek varlık sınıfına iyimser bir ton getiren son isim oldu.

Ajay Rajadhyaksha liderliğindeki ekip, küresel hisse senetlerine temel sabit gelirin üzerinde ağırlık veriyor ve gelecek yıl hem ABD’de hem de Avrupa’da “orta-yüksek tek haneli getiriler” beklediğini söyledi. Bir notta, tahvil getirilerinin yüksek kalmasına ve S&P 500’e ilişkin kar beklentilerinin “bize aşırı iyimser görünmesine” rağmen bu argümanın geçerli olduğunu yazdılar.

Pimco ve yakın zamanda Bank of America fon yöneticisi anketi, yatırımcıların küresel mali krizden bu yana tahvillere en olumlu yöneldiğini gösterdi. ABD 10 yıllık Hazine tahvil getirisi, para piyasalarının Fed’in 2024 ortasına kadar daha fazla faiz artırımı ve pozisyon gevşetme olasılığını neredeyse fiyatlaması nedeniyle bir aydan kısa bir sürede yaklaşık 50 baz puan düştü.

Rajadhyaksha’nın ekibi aynı fikirde değil. “Ekonomi önümüzdeki aylarda kötümser büyüme beklentilerinin yükselişiyle sürpriz yaparken, ABD Hazine tahvil getirileri zirveden bu yana yaşanan düşüşün bir kısmını tersine çevirecek gibi görünüyor. Hisse senetlerinin bu iş döngüsünde oldukça iyi bir dipten yararlanacağını ve kısa vadede herhangi bir riski atlatacağını düşünüyoruz. kazanç hayal kırıklığı yaratıyor” dedi.

Aralarında Morgan Stanley’den Michael Wilson’ın da bulunduğu pek çok Wall Street stratejisti, S&P 500’ün 2023’te şimdiye kadarki yüzde 17’lik yükselişinin ardından hisse senetlerinin görünümüne daha olumlu bir yaklaşım getirdi. Hem ABD hisse senetleri hem de tahvilleri, gelecek yıl gelişmekte olan piyasa emsallerinden daha iyi performans gösterecek.

mezitli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu