Haber

Batman’da kömür madeninde kızın cesedini bulan baba tutuklandı

Dün Beşevler Mahallesi’ndeki kömür madeninde 2. sınıf öğrencisi Adara’nın cesedinin bulunmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan çocuğun babası Ömer Faruk Arslan’ın sorgusu tamamlandı. Zanlı, sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

kaçarken yakalandı

Polisin zanlı olarak aradığı babası Ömer Faruk Arslan, dün Diyarbakır’da İstanbul’a gitmekte olan otobüste yakalanarak gözaltına alındı. Eşi MA’nın yaklaşık 4 ay önce yine akrabası olan Ömer Faruk Arslan’dan boşanma davası açıp ailesiyle birlikte Batman’a geldiği belirlendi. Kente gelen Ömer Faruk Arslan’ın eşinin yakınları ile tartıştığı belirlendi. Bu olayın ardından İstanbul’a giden Arslan’ın yaklaşık 2 hafta önce tekrar Batman’a gelip ablasının yanında kalmaya başladığı, kızını görmek istediği ve akrabalarından aracılık yapmasını istediği belirlendi. Adara’nın pazar günü babasına teslim edildiği yakınları aracılığıyla belirlendi.

HAYATTA KALMAK İÇİN EŞİNİ ŞİDDETLE ÖLDÜRÜYOR

Ömer Faruk Arslan, emniyetteki sorgusunda, pazar günü kızıyla görüştükten sonra saat 23.00 sıralarında ablasının evinin yakınındaki kömür ocağına götürdüğünü ve burada boşandığı eşi MA’ya acı çektirmek için kızını boğduğunu itiraf etti. .

ADARA’YA DİRENİRKEN YÜZÜNDE NEDEN OLAN ÇİZİKLER

Arslan’ın yüzündeki sıyrıkların Adara’nın direnmesinden kaynaklandığı belirlendi. Ömer Faruk Arslan’ın 29 Ocak’ta otobüs şirketini arayıp ertesi gün saat 12.00’de İstanbul’a gidecek otobüs için rezervasyon yaptırdığı ortaya çıktı. Arslan, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu