Ekonomi

Bedava fidanı alan tarlaya koştu

ESKİŞEHİR (İGFA) – Tarım ve hayvancılıkta çiftçi ve hayvan üreticilerine desteğini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, yerli tohumların yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yerel Tohum Üretim Merkezi’nde üretilen ve Türkiye’nin çeşitli illerinde düzenlenen tohum takas şenliklerine gönderilen yerli tohumlar Eskişehirlilerle buluşurken, tohumlardan elde edilen fidanların dağıtımına da başlandı.
Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince tohumlardan yetiştirilen pembe domates, kırmızı domates, salça, karanfil domates, tatlı biber, köy biberi, dolmalık biber, kurşunlu domates, karabiber ve patlıcan fidanlarından oluşan 10 bin fidan dağıtıldı. Sarıcakaya ve Mihalgazi ilçelerinde vatandaşlara. dağıtıldı.
İlçe merkezlerindeki ücretsiz fidan dağıtımları vatandaşlardan büyük ilgi görürken, Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelerde toplam 50 bin sebze fidanı üreticilerle buluşturulacak.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Eskişehir’in bereketli topraklarında on binlerce yerel eserin yeniden yeşereceğini ve bunun çok değerli olduğunu kaydetti. Vatandaşlar da fidan dağıtımından dolayı Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ederek, “Daha önce olduğu gibi, yerel tohumların fidelerinden sebze yetiştireceğiz. Özellikle bunun için Biz mutluyuz. Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’in tarıma, üretime ve üreticiye desteği. Kendimizi yakın hissediyoruz Fidanlarımızı aldık ve hemen toprağa kavuşturacağız. çok teşekkürler Teşekkür ederim.”dediler.

Fidan dağıtımı, 2 Mayıs Salı günü İnönü’de 11:00’de, 3 Mayıs Çarşamba günü Sivrihisar’da 10.30’da ve Günyüzü’nde 14.00’de, 4 Mayıs Perşembe günü Mahmudiye’de 10.00’da ve İstanbul’da 11.00’de gerçekleştirilmiştir. Çifteler, 6 Mayıs Cumartesi günü saat 10:30’da Alpu’da. Beylikova’da 12:00, Mihalıççık’ta 14:00, 8 Mayıs Pazartesi günü Seyitgazi’de 10.30 ve Han ilçelerinde 12.30’da devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu