Ekonomi

Borsa İstanbul’da 5 hisse güne temkinli başlayacak

Investing.com – Borsa İstanbulKAP’a yapılan açıklamada 5 hissenin çeşitli tedbirlerle güne başlayacağı belirtildi.

Yapılan açıklamada, en son halka açılan şirketler arasında MHRGYhisseleri ile TATENVe TURGGHisselerinin bugünden itibaren 24 Kasım 2023 (seans sonuna) tarihine kadar açığa satış ve kredili işlemlere konu edilemeyeceği bildirildi.

MHRGY, BIST’te işlem görmeye başladığı günden bu yana kazandığı prestijle tavan serisini dün 5. işlem gününe taşıdı ve halka arz fiyatına göre yüzde 60 değer artışıyla 6,91 TL’ye yükseldi. TATENHisse senedi, 11 Ekim’den bu yana devam eden olumsuz seyrini dün tavan fiyattan kapatarak sonlandırdı ve 43,88 TL’ye yükseldi. TURGGHisseleri son iki işlem gününde tavan fiyattan işlem görerek 403,7 TL’ye yükseldi.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında. CEMASVe INTEMPaylarına bugünkü seans başından itibaren 24 Kasım 2023 seans sonuna kadar brüt uzlaşma uygulanacaktır. İlgili paylar üzerinde halihazırda uygulanmakta olan açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri, hisselerin işlem gördüğü dönemde de devam edecektir. brüt takas tedbiri uygulanmaktadır.

CEMAS hissesi 13 günlük düşüşün ardından bu hafta günlük bazda tavan fiyattan işlem gören hisseler arasında yer alıyor. İNTEM hissesi ise piyasadaki genel eğilimin tersine hareket ederek 10 Ekim’den bu yana keskin bir yükseliş ivmesi yakaladı. Buna göre hisse fiyatı son 10 işlem gününde yaklaşık %100 artışla 310 TL’ye yükseldi. kendisini piyasadan olumlu bir şekilde farklılaştırıyor.

sarkisla-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu