Dünya

Bozkurt işareti yapmıştı: Almanya’dan Merih Demiral açıklaması

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Türkiye ve Avusturya A Milli Erkek Futbol Takımları arasında dün akşam Leipzig kentinde oynanan Euro 2024 maçında Merih Demiral’ın maç sevinci sırasında bozkurt işareti yapması hakkında açıklama yaptı.

Sosyal Demokrat Partili (SPD) siyasetçi Faeser, sosyal medya platformu X üzerinden, Demiral’ın bozkurt işaretini yaptığı sırada çekilmiş fotoğrafının da olduğu bir haberle birlikte yaptığı paylaşımda, “Türk aşırı sağcıların sembollerinin stadyumlarımızda yeri yok. Avrupa Futbol Şampiyonası’nı ırkçılık için bir platform olarak kullanmak tamamıyla kabul edilemez. UEFA’nın olayı araştırmasını ve yaptırımları değerlendirmesini bekliyoruz.” dedi.

Faeser, Federal Anayasa Koruma Teşkilatı’nın “Türk aşırı sağcılığı – Almanya’daki ‘Bozkurtlar'” başlıklı bilgilendirme yazısıyla birlikte yaptığı paylaşımda ise, şu ifadeleri kullandı:

“Güvenlik yetkililerimiz Almanya’daki Türk aşırı sağcıları yakından izliyor. ‘Bozkurtlar’ Federal Anayasayı Koruma Dairesi tarafından izleniyor.”Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu