Haber

Bu İlk Değildi! Öğrencilerin Yurtlardaki Asansörlerin Arızasından Şikayetçi Olduğu Ortaya Çıktı!

KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda 16 öğrencinin bulunduğu asansörün düşmesinin ardından gözler KYK yurtlarına çevrildi. Daha önce de aynı yurtta asansörün düştüğü iddia edilmiş ve KYK asansörlerinin arızalanmasıyla ilgili ‘Şikayetvar’a şikayette bulunulduğu ortaya çıkmıştı.

Aydın’da KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda 16 öğrenciyi taşıyan asansörün düşmesi sonucu Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4’üncü sınıf öğrencisi Zeren Ertaş’ın hayatını kaybettiği açıklandı.

Bu facianın ardından gözler KYK’ya çevrildi. Geçen yıl Işıklı’daki Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda kaldığını belirten bir öğrenci, asansörün bozulduğunu ve yalnız kaldığı sırada içeride sıkışıp kaldığını söyledi.

O dönemde yayınladığı fotoğrafı da paylaştı. Daha sonra KYK asansörlerinin bozuk olduğu konusunda “Şikayetvar”a yapılan şikayetler dikkat çekti.

Yine yurtta tek kişinin bulunduğu asansörün -1’e düştüğünü gösteren bir video paylaşıldı.

Geçen yıldan bu haftaya kadar öğrencilerin hep bozuk asansörlerden endişe duydukları ortaya çıktı.

İster bir kişiyle geçin, ister 16 kişiyle geçin, bu asansörlerin bozulması demektir… Sorun şimdi öğrencilerde mi, yoksa asansörlerin bakımını ihmal eden yöneticilerde mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu