Haber

Canlı yayında İnce’ye zor soru: Kılıçdaroğlu aday olsa kazanmasını ister miydiniz?

CHP’den istifa ettikten sonra Vatan Partisi’ni kuran Muharrem İnce, CNN Türk ekranlarında Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı. Gündemi değerlendiren İnce, “Kılıçdaroğlu 6 Tablo’nun adayı olsa, kazanmasını ister miydiniz?” soru yöneltildi.

“BEN KAZANAMAZSAM O KAZANDI”

Kendisinin de cumhurbaşkanı adayı olacağını belirten İnce, “Ama benim hazine yardımım yok, arkamda hiçbir holdingim yok. 100 bin vatandaş beni imzalarsa 1 milyon dolara yakın para karşılığı aday adayı oluruz. İşimiz zor ama imkansız değil. Ben kazanamazsam Kılıçdaroğlu kazansın istiyorum.’ ifadelerini kullandı.

“YARDIMCILARIYLA BİRBİRLERİNİ AYARLIYORLAR”

Millet İttifakı’na katılıp katılmayacağı sorusuna yanıt veren İnce, “Davet yok, böyle bir beklentim yok” dedi. söz konusu. 6’ncı Tablo’nun adaylık sürecine ilişkin konuşan Ülke Partisi Genel Başkanı, “2 bin 300 sözü olanın adayı çıkar, muhtemelen 15 Mayıs’a bırakmazlar. Birbirlerini ayarlıyorlar. yardımcılarla ayarlıyor bu karşılıklı bir hesaplaşma diğer partiler pastadan pay alma telaşı içinde ben chp ve düzgün partisini ayrı tutuyorum anketimiz var 4 partiden daha fazla oy aldık. Güvenilir bir araştırma.”

“TABLO 6 SÖZLEŞME METİNİ SÖZLERİMDEN ÇALINMIŞTIR”

İnce, 6’lı Tablo’nun uzlaşma metnini de eleştirerek, “Metinde laiklik, eğitim, cemevleri yok. Benim vaatlerimi çalıp metine yazmışlar. 6 cumhurbaşkanı bu metni benim kadar okumadı, yardımcıları yaptı.Hayvancılık olmazsa geçim masrafını nasıl azaltacaksınız.Türkiye üretecek, ben bu üretimin yollarını anlatıyorum.” söz konusu.

haber-sirvan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu