Haber

Foça Bağarası’nda Yeni Pazar Yeri İnşaatına Başlandı

Foçalılar ve hafta sonu tatili için ilçeye gelen vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören Bağarası pazar yeri yeniden yapılıyor.

Foça Belediyesi tarafından izmir Büyükşehir Belediyesi’nin takviyeleri ile yapımına başlanan yeni pazar yeri 2400 metrekarelik alanda hizmet verecek. Cemil Midilli Ortaokulu yanındaki semt pazarı, çalışmalar tamamlandığında Kazım Dirik Mahallesi 404 sokakta kurulacak.

Bir kısmı çatı ile kapatılacak olan pazar yeri; satış yerleri, belediye zabıta müdürlüğü, esnaf kahvesi ve tuvalet bölümlerinden oluşacak. Yaya ve araç giriş çıkışları dışında alan çitle çevrilecek ve vatandaşlar pazarın kurulduğu günler dışında araçlarını park edebilecek.

İnşaat çalışmalarını sık sık ziyaret eden Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, “Yeni pazar yerimiz, Bağarası ve Foça’da yaşayan komşularımıza, ilçemize gelen misafirlerimize ve pazar esnafımıza daha iyi şartlar sağlamanın yanı sıra, ‘Kaldıracak’ dediler. Pazar yerinin yapımında emeği geçen İzmir Büyükşehir Belediyemize ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’e teşekkür ediyoruz.”

Kaynak: ANKA / Yerel

haber-malkara.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu