Haber

Gökçen: Kadınların Özgürce Yaşadığı Bir Gelecek Mümkün. Yakında gelecek

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “Emeğimizin karşılığını alacağımız, eşitliğin gerçekleşeceği, şiddetin son bulacağı bir düzen mümkün. Kız çocuklarının zorla çalıştırılmadığı bir düzen mümkündür.” Evlenir, okuyabilir ve özgürce yaşayabilir.Taciz edilmekten yılmayan genç kadınların, “Türkiye için geleceğin hayalini kurduğu günler mümkün. Kadınların özgürce yaşadığı bir gelecek mümkün. Ve çok yakında” dedi.

Gökçen, bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yazılı bir açıklama yaptı. Gökçen dedi ki:

“Kaybettiğimiz kadınları anma, eşitlik mücadelemizi ve umudumuzu kutlama günü 8 Mart’tır. Hükümet, bizi yok etmeye çalışanlar yerine biz kadınları böyle bir günde engellemeyi tercih edebilir. Her gün gördüğümüz kadın cinayetlerine, hatta 6 yaşındaki kız çocuğunun zorla evlendirilmesine bile vicdan azabı çekmeyebilir, hayatta kalan kadınların insani ihtiyaçlarının açıkça dile getirilemediğini doğru bulabilir biz milyonlar. , bugün ahlaki bir eşiği geçmek üzereler.

“ÇALIŞMALARIMIZIN ÖDÜLLENDİRİLECEĞİ, EŞİTLİĞİN HAYATA GEÇECEĞİ, ŞİDDETİN BİTMİŞ OLACAĞI MUHTEMEL BİR DÜZEN”

Emeklerimizin karşılığını alacağımız, eşitliğin gerçekleşeceği, şiddetin son bulacağı bir düzene ulaşmak mümkün. Kızların zorla evlendirilmedikleri, özgürce okuyup yaşayabilecekleri bir düzenleme mümkün. Genç kadınların taciz edilmekten yılmadığı ve Türkiye’nin geleceğini hayal ettiği günler vardır. Kadınların özgürce yaşadığı bir gelecek mümkün. Ve çok yakında. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu