Haber

İnegöl Belediyesi’nden Sanayide Kapsamlı Temizlik

İnegöl Belediyesi Paklık İşleri Müdürlüğü, Küçük Sanayi Sitesi Ağaç İşleri Kısmında kapsamlı bir paklık çalışması gerçekleştirdi. Sorumluluk alanı dışında olmasına karşın bölgeyi atıklardan arındırdıklarını tabir eden İnegöl Belediye Lideri Alper Taban, endüstrici ve esnafa “Çevre konusunda daha duyarlı olmalıyız” davetinde bulundu.

İnegöl Belediyesi, kanun gereği sorumluluk alanı dışında bulunan Küçük Sanayi Sitesi Ağaç İşleri Kısmında makul aralıklarla paklık çalışmaları gerçekleştiriyor. Hem evsel atıkların hem de sanayi atıklarının rastgele halde etrafa atılma alışkanlığının azalsa da büsbütün önlenemediği görüşen Ağaç İşleri Sanayi Bölgesinde, geçtiğimiz hafta sonu da kapsamlı bir paklık çalışması yapıldı. İnegöl Belediyesi Paklık İşleri Müdürlüğü grupları, sanayi bölgesinde her sokağı ayrıntılı formda temizleyerek atıkları topladı. Boş yerlerde ve yol kenarında biriken atıklar, iş makineleri ile toplandı.

Konuya ait açıklama yapan Belediye Lideri Alper Taban, sanayi atıklarının bertarafı noktasında geçmiş yıllara nazaran aralık kaydedilse de yüzde 100 muvaffakiyete ulaşılamadığını söz etti. İnegöl’ün üretim ve istihdam alanı Ağaç İşleri Endüstrisine yakışmayan manzaralarla karşılaşıldığını tabir eden Lider Taban, “Kanunen sorumluluk alanımız olmasa dahi biz vakit zaman sanayi bölgesinde kapsamlı temizlikler yaparak bu alanları rehabilite ediyoruz. Fakat bu bölgede yanlışsız olan, işletmelerin sanayi atıklarını evsel atıklardan başka toplayarak bertarafını sağlaması. İş adamlarımızdan, esnaflarımızdan rica ediyorum. Lütfen etrafa saygılı ve hassas olalım. Bu etraf bize ve gelecek jenerasyonlara lazım. Yalnızca üreterek, ihracat yaparak İnegöl’ümüze katkı sağlayamayız. Pak bir etraf ile geleceğin İnegöl’üne imza atmalıyız” dedi.

YENİ BİR SAYFA AÇILDI

Belirli aralıklarla sanayi bölgesinde temizlikler yapıldığını hatırlatan Lider Taban, “Ahmet Türkel Etraf Yolu üzerinde Tehlikesiz Atık Toplama Merkezi oluşturduk. Bununla da yetinmeyip 153 sınırlarımızı aradığınız takdirde atıkları gruplarımız gelip iş yerlerinden de alıyorlar. Buna karşın etrafta özensiz biçimde atılmış çöpler görmek, emlakın ve köşe başlarının çöplüğe dönüşmesi dünyaya mobilya ihraç eden İnegöl endüstrisine yakışmıyor. Geçtiğimiz hafta sonu sanayi bölgesinde iş makineleri ve meydancılarımızla kapsamlı bir paklık gerçekleştirdik. Pırıl pırıl yen i bir sayfa açarken, Mobilyanın Başşehri İnegöl’ümüzü ülkemizin en pak kenti unvanına da kavuşturmak ismine tüm işletmecilerimizi bir defa daha etraf ve paklık konusunda hassas olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu