Haber

KKTC’nin ‘milli’si kortejde yer aldı

KKTC (İGFA) – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 39’uncu yıl dönümü, Lefkoşa’da Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’ndaki merasim alanında kutlandı.

Yoğun bir iştirakle gerçekleştirilen kutlama ve resmi geçit merasiminde; devlet protokolü ve halkı selamlayan Cumhuriyet kortejinde, bütün tasarım ve mühendislik çalışmaları KKTC’de tamamlanan, ülkenin ulusal ve yerli arabası GÜNSEL de birinci modeli B9’un 13 prototipi ile yer aldı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın halkı selamla ile başlayan merasimin açılış konuşmasını Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı temsilen Türkiye Cumhuriyeti Büyük Millet Meclisi Lideri Prof. Dr. Mustafa Şentop yaptı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın konuşmasının akabinde, Ulusal Savunma Bakanlığı Mehteran Bölüğü’nün konseri gerçekleştirildi. Merasim, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 39’uncu yıl dönümü onuruna gerçekleştirilen resmi geçit merasimi ile tamamlandı. Resmi geçit merasiminde, KKTC’nin ulusal ve yerli arabası GÜNSEL de halkı selamladı. GÜNSEL’in geçişi esansında “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bilgi, birikim ve bilimsel üretiminin ürünü olan ülkemizin yerli otomobili GÜNSEL” anonsu yapıldı.

GÜNSEL’in birinci modeli B9’un 13 prototipi ile Cumhuriyet kortejinde yer alması ile ilgili açıklama yapan Yakın Doğu Oluşumu Mütevelli Heyeti ve GÜNSEL İdare Konseyi Lideri Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “Ülkemizin 39’uncu yıl dönümünü kutladığımız bu anlamlı törende, Kıbrıs Türk Toplumunun bu topraklardaki kadim köklerinden güç alarak ürettiğimiz GÜNSEL’imizin, resmi geçit töreninde yer alarak devletimizi ve halkımızı selamlaması büyüklüğü tarifsiz bir onur” sözünü kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu