Yaşam

MasterChef’te Kim Kazandı? MasterChef All Star Kadrosunun 6. Yarışmacısı Kimdi?

MasterChef Türkiye’de yeni bir hafta, yeni bir heyecan devam ediyor. Geçen hafta 2018-2019 yarışmacılarının belirlenmesinin ardından bu hafta da 2020 yarışmacılarını tribün arkasından izliyoruz. Pandemi döneminde evde kalan ve birbirini çok yakından tanıyan bu yarışmacılar için önlüklere ulaşmak her şeyden pahalı. Peki dün akşam MasterChef takımına kimler çıktı? MasterChef All Star 6. yarışmacısı kim oldu? Detaylar burada…

MasterChef All Star yarışması bu yıl en heyecanlı ve zorlu haliyle karşımızda olacak. Her dönemin en yetenekli isimleri yine en uygun plaketleri çıkararak All Star kadrosuna girme hakkını elde etmeye çalışıyor.

Geçtiğimiz hafta yarışan 2018-2019 dönemi yarışmacıları ellerinden gelenin en iyisini yaparak süreci tamamladılar. Ana kadroda ilk beşe giren isimler sırasıyla; Güzide Mertcan, Batuhan Bayır, Suna Aydın, Eda Karabulut ve Rıfat Yurttaş. İlk 5 yarışmacı, dün akşam 2020-2021 dönemi yarışmacılarını balkondan izledi.

Pandemi döneminde kız ve erkek olarak iki farklı yurtta kalan ve birbirleriyle daha çok vakit geçiren 2020-2021 yarışmacıları bu hafta yedek kulübesinin başına geçti.

All Star olmak için bu amansız yarışa giren eski MasterChef yarışmacılarından her dönem 5 kişi yaldızlı önlük satın alabilecek. 2020’nin ilk kümesindeki isimler şöyle: Sefa, Eray, Arem, Tanya, Berker, Ayyüce, Sedat, Celal, Esra, Berk, Ebru, Gülşah ve His.

Dün akşam şefler birinci türü geçmek ve yaratıcılık aşamasına geçmek için yarışmacılardan en iyi yüksük çorbasını yapmalarını istedi.

Adana yöresinin bu yemeğini hazırlamak için toplam 50 dakikaları vardı. Yarış sırasında Berk’in çifte tadım yapması dikkatlerden kaçmasa da şefler Berk’e yeniden hazırlaması için şans tanıdı.

İlk etapta en çok ilgi gören tabaklar Tanya, Esra, Ayyüce, Sefa, Eray, Berk ve Ebru’nun yaptığı tabaklar oldu.

Şefler yaratıcı tip ise, onlardan tuzlu ve acı biberli bir tatlı servis etmelerini istediler. Yarışmacılar bu kez yaratıcı plaketleri için tezgahın arkasına geçti. Tıbbın galibi yaldızlı önlüğün sahibi olacaktı.

Peki MasterChef All Star 6. yarışmacısı kim oldu? MasterChef’te dün gece kim kazandı?

MasterChef Türkiye All Star’ın 6. yarışmacısı Sefa Okyay Kılıç oldu. Böylece MasterChef’te dün kazanan Sefa oldu. Sefa, ikinci grubun birincisi ve sezonun 6. yarışmacısı olarak damgasını vurdu.

Şefler dün gece yarısı Tanya ve Sefa’nın tabağından ayrılarak şu açıklamayı yaptı:

Nadiren deneyimlediğimiz bir şey yaşadık. Birbirimize çok sıkıştık. Gidip iki yarışmacının arasına girdik. Sonunda oy birliği ile karar verildi.’

haber-kosk.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu