Haber

Mehmet Akif Pirim adına düzenlenen Türkiye Şampiyonası devam ediyor

Mehmet Akif Pirim U-15 Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası’nın ikinci gününde müsabakalar devam etti.

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Rize adına olimpiyat şampiyonu Mehmet Akif Pirim, Rize Yenişehir SporSalon’da düzenlenen turnuvaya 52 ilden 680 sporcu katılıyor.

Rize Valisi Kemal Ceber yaptığı konuşmada, her vatandaş gibi güreşi çok yakından takip ettiğini söyledi.

Güreşteki durumlarını hep sorduğunu ifade eden Ceber, “Bize soru sorduran geçmişimiz, örfümüz, örf ve adetlerimiz, inançlarımızdır. Bu toprakların özü bu sporun içinde kendini bulmuş olmasıdır.” söz konusu.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Gurur Eroğlu, Türk güreşinde büyük katkıları olan olimpiyat şampiyonlarının isimlerini haklarına ve emeklerine kavuşturmak ve gençlerle buluşturmak istediklerini belirtti.

2023 yılında başlayan tüm Türkiye Şampiyonalarına şampiyonların isimlerini verdiklerini kaydeden Eroğlu, “Rize denilince akla olimpiyat şampiyonu Mehmet Akif Pirim geliyor. Onun adını yaşatmak için Mehmet Akif Pirim adını verdik. yaşatmak ve gençlere yeniden hatırlatmak için.Bu değerlere yaşarken değer verildiğini anlamalarını istiyoruz.” dedi.

Mehmet Akif Pirim de genç sporculara seslenerek şunları söyledi:

“Hedeflerim ve inancım vardı. Genç kardeşlerim lütfen hayal edin, inanın, çalışın ve güvenin. Başarı fedakarlıkla gelir. En güzel zamanlarınız sporun zor şartlarında geçecektir diye düşünüyorum ama şampiyon olunca başardım diyeceksiniz. Onu yaşadım ve yaşamaktan mutluyum.”

Turnuva yarın oynanacak maçların ve ödül töreninin ardından sona erecek.

haber-surmene.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu