Haber

Memduh Büyükkılıç’tan amatöre 14 milyonluk destek

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Sümer Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen merasime Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Hacılar Belediye Lideri Bilal Özdoğan, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Ali İhsan Kabakcı, AK Parti Kayseri Vilayet Lideri Şaban Çopuroğlu, Yukatel Kayserispor Asbaşkanı Ali Çamlı, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Lideri Keyifli Önal, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman, daire liderleri, amatör spor kulüpleri liderleri ve atletler katıldı.

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, “Kayseri’miz bir ticaret ve endüstri merkezidir. Bunun yanında kendisini her alanda geliştiren, insanların aradığı her şeyi bulan anlayış içerisinde ve en önemlisi büyükşehirlerin konforunu yaşatıp, büyükşehirlerin sıkıntısını yaşatmayan bir hizmet anlayışıyla sizlere layık oluyoruz. 16 ilçe belediye başkanımızla ağabey kardeş mantığı içerisinde spor camiamıza hizmet etmeye özen gösterdiğimizi vurgulamak istiyorum” dedi.

Kayseri’nin sporun merkezi olma yolunda çalıştıklarını vurgu yapan Büyükkılıç, “Elbette Kayserispor’umuz da bizim bir markamızdır. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Profesyonel sporun yanında aslolan altyapıyı oluşturacak olan amatör spordaki çalışmalarımız ve hizmetlerimizdir. Bu yönüyle amatör spora destek vermeyi çok önemsiyoruz. Mutlu başkanımızla da uyum kültürü içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

“SPOR ETKİNLİKLERİ İLE MİLYONLARCA KİŞİYE ULAŞIYORUZ”

Başkan Büyükkılıç, spor aktiflikleri ile milyonlarca şahsa ulaştıklarının altını çizerek, “Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. marifetiyle Kayseri’mizin her bölgesinde hizmetlerimizi sürdürürken, sporda da çeşitliliği esas alarak tüm insanların beklentilerine cevap verecek bir yaklaşım sergilediğimizi buradan paylaşmak istiyorum. Bu yönde de milyonlarca kişiye ulaştığımızı, değişik spor çalışmalarıyla mutlaka insana dokunduğumuzu, bunun onurunu, gururunu taşıdığımızı belirtiyor, Spor A.Ş.’mize teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

“SPORDA ‘HER ZAMAN VARIZ’ DİYORUZ”

Kayseri’yi sporun ve atletin merkezi haline getirmek için uğraş gösterdiklerini söyleyerek, şöyle konuştu:

“Kırsalda bilhassa her beldede, her mahallede kesinlikle bir alanımız, spor alanında salonumuz var. Yüksek İrtifa Merkezi’mizi de hayata geçirmek suretiyle sporun ve atletin merkezi haline geliyoruz. Yalnızca bu sene 20 kadronun, yurt içinden ve yurt dışından, kamp yaptığını tabir ediyorum. Şuanda 2 tane olan alana 6 tane daha ek edip, yüzme havuzumuzu, çok emelli spor salonunu yapma basamağında olduğumuzu belirterek, Kayseri’yi sporun ve atletin merkezi yapıyoruz. Geçenlerde Atlı Cirit Şampiyonası’nı izledik, Kayseri’yi cet sporunun merkezi haline getiriyoruz. Yüzme, tenis, atletizm konusunda çalışmaların yanı sıra yarı maraton ile Kayseri’miz kendisinden kelam ettirdi. Basketbol, voleybol yahut öteki salon sporlarında ‘her zaman varız’ diyoruz ve amatör sporumuza takviyemizi sürdürmeye devam ediyoruz.”

Erciyes Kayak Merkezi’nin de kış dönemine hazır olduğunu belirten Büyükkılıç, orada öğrencileri ve kayak severleri yetiştirmek ismine Spor A.Ş.’nin etkinliklerini de hatırlattı.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Lideri Keyifli Önal ise “Büyükşehir Belediye Başkanımızın söz verdiği, 350 bin TL’den 1 milyon liraya çıkardığı malzeme dağıtımı için burada bulunmaktayız. 135 bin sporcumuz olan, 65 branşta 7 bin faal futbolcu, 35 bin lisanslı sporcu ile 180 bin kişilik en büyük sivil toplum örgütüyüz. Bu katkıyı veren Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz” dedi.

Tören kapsamında, Kayseri’deki amatör spor kulüplerine 1 milyon TL meblağında 4 bin 400 adet tişört, şort ve çorabın yer aldığı idman grubu, 110 adet dört numara futbol topu, bin 450 adet beş numara futbol topu dağıtımı yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu