Haber

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vaha Seçer, sezon öncesi MSK Erkek Basketbol Takımı ile görüştü

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vaha Seçer, Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele edecek Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne açıklamalarda bulundu. Spor Club (MSK), yeni sezon öncesinde Erkek Basketbol Takımı ile bir araya geldi. Oyuncularla sohbet eden ve Mersin’e dair izlenimlerini dinleyen Başkan Seçer, takıma yeni sezonda başarılar diledi. Ekip, Seçer’e üzerinde ‘Vahap Seçer 33’ yazılı formayı hediye etti.

Lider Seçer, sezonun ilk maçını 16 Eylül Cumartesi günü saat 16.30’da Edip Buran Spor Salonu’nda MKE Ankaragücü ile oynayacak olan MSK Erkek Basketbol Takımı’na başarılar dileyerek, kendisinin de takıma destek amacıyla maçı izlemeye geleceğini söyledi. takım.

“Bu sezon iddialı bir sezon olacak”

Yeni takımla ilk kez görüşen Seçer, “Sezona hem fiziken hem de mental olarak hazır olduğunuza inanıyorum. Bu sezon tartışmalı bir dönem olacak. Takım ve grup olarak bu iddiayı her zaman birlikte ortaya koyacağız.” Basketbol bir takım oyunudur.Aslında biz de sizin taraftarınız olarak grubun üyeleriyiz. Sizin hissettiklerinizi hissederek hareket edersek başarılı olacağımıza inanıyorum. Memnuniyetiniz veya aksaklıklarınız tarafımızdan biliniyorsa ve bu konuda empati yapıp önlem alıyorsak, hepimiz keyifle çalışırız ve sonucun prestijiyle başarılı oluruz. Buna inanıyorum” dedi.

Sporun insanları bir araya getiren önemli bir unsur olduğunu vurgulayan Seçer, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak benim misyonum bu çeşitliliği barış ve kardeşlik içinde yaşatmaktır. Mersin’i bilmeyenler için söyleyeyim, ‘ Türkiye neyse Mersin de odur.’ Mersin tek cümleyle şöyle tanımlanabilir. Her yönüyle çok renkli bir şehir. Kültürel, etnik, mezhepsel, inanç, sosyo-ekonomik yapı, sektörel ve iklimsel olarak burada 60 kilometre kuzeye gidiyorsunuz ve kar yağışı görüyorsunuz, 60 kilometrelerce aşağıda kıyafetlerinizi çıkarırsınız ve “Güneşlenebilirsiniz. Böylesine muhteşem coğrafyası ve tarihiyle dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biridir. Burada olmanın bir insan olarak ayrıcalık olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Kalıcı bir kulüp oluşturup geleceğe daha emin adımlarla yürümek için çabalıyoruz.”

MSK çatısı altında olmanın ve bu çatı altında oynamanın oyuncular için güzel bir referans olduğuna işaret eden Seçer, “Nasıl ki Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, bir sporcu olarak, ligde basketbol oynamaktan büyük mutluluk ve onur duyuyorum. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin spor kulübü gelecekte size yetecektir.” “Lideriniz olarak bunun bir referans, yeterli bir onur ve gurur olacağını açıkça söyleyebilirim” dedi. Kalıcı başarıya ulaşmak ve daha nitelikli sonuçlar almak istediklerini belirten Seçer, “Çünkü biz günü kurtarmamız, genel geçer bir takım kararlarla başarıya ulaşmamız, geleceği düşünmememiz gerektiğini düşünmüyoruz. Gerçek anlamda kalıcı bir kurum olan ve daha nitelikli bir ekiple geleceğe daha emin adımlarla yürüyen bir kulüp yaratmak.” “Kulüp olmaya dönmeye çalışıyoruz. Resmi olarak çocuk, hatta bebek bir kulübüz. Ancak kalite açısından da çok olgun bir kulüp olduğunu yeni arkadaşlarım da görecekler” dedi. Tek tek kendilerini tanıtan ve Lider Seçer ile sohbet eden oyuncular, Mersin’in şampiyonluğu hak ettiğini, hedeflerinin Süper Lig’e çıkmak olduğunu, kaliteli kadroyla verimli bir dönem geçireceklerini düşündüklerini belirtti. Özellikle yabancı oyuncular şehirde hoş karşılandıklarını söylerken, Mersin’de ilk izlenimlerinin iyi olduğunu ve şehri beğendiklerini ifade ettiler.

MSK Erkek Basketbol Takımı Takım Kaptanı Yiğit Can Turna ise, “Burası 3 yıllık bir kulüp gibi görünüyor ama gerçekte 3 yıllık bir kulüp değil, 13 yıllık bir kulüp gibi. Bizden önce burada emeği geçen ve halen de devam eden yöneticilerimize, müdürlerimize, antrenörlerimize teşekkür ediyorum.”Burada herkes bizim rahatımız, mutluluğumuz için elinden geleni yapıyor. Biz de bunun farkındayız. Sahaya her adım attığımızda çabalarımızı sonuna kadar sürdüreceğimizin garantisini ve sözünü veriyoruz. Aslında bu sayede sezonu hep birlikte çok başarılı bir şekilde bitireceğiz” dedi.

Takımın ikinci kaptanı Hazer Avcı da organizasyondan dolayı teşekkür ederek, “Önümüzde keyifli bir dönem var. Yönetim kurulumuzun ve sizlerin desteğiyle keyifli bir dönem olacağını düşünüyoruz. Bunun için çalışıyoruz. İnşallah sezon sonunu şampiyonlukla taçlandıracağız. Bunun keyfini hep birlikte çıkaracağız.”

Toplantıya Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Emrullah Taşkın, kulüp yöneticileri, futbolcular ve teknik ekip katıldı. – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu