Ekonomi

MicroStrategy Bitcoin varlıklarını artırmaya devam ediyor: Yeni alım duyuruldu

Investing.com – Küresel yazılım şirketi MicroStrategy, yeni Bitcoin alımını duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde daha fazla Bitcoin alımı için tahvil ihracı gerçekleştiren MicroStrategy, bugün yeni Bitcoin alımını duyurdu. Şirketin kurucusu Michael Saylor, X hesabı üzerinden yaptığı duyuruda şirketin ortalama 65.883 dolardan 786 milyon dolar karşılığında 11.931 BTC aldığını bildirdi.

Son Bitcoin alımının dönüştürülebilir tahvillerden ve fazla nakitten elde edilen gelirle gerçekleştiği bildirildi. Son duruma göre MicroStrategy, bugün itibarıyla Bitcoin başına ortalama 36.798 dolar maliyetle yaklaşık 8,33 milyar dolar değerinde 226.331 BTC’ye sahip.

InvestingPro kullanın, profesyoneller gibi kazanın! %20 indirim kodu: KAZAN

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

MSTR, bu yıl Bitcoin’den daha iyi performansa sahip

Şirket, mevcut Bitcoin miktarıyla bilançosunda en çok BTC tutan halka açık şirket olma ünvanını korurken bir yandan da dolaşımdaki Bitcoin’in yaklaşık %1,1’ine sahip durumda. MicroStrategy, yaklaşık 4 yıl önce başladığı Bitcoin alım stratejisiyle sıradan bir yazılım şirketi konumundan Bitcoin önderi bir şirket haline geldi. Bu haliyle şirketin hisseleri de kripto sektörüne son derece duyarlı hale gelerek kripto piyasalarıyla paralel hareket etmeye başladı.

Güncel duruma göre MSTR, yılbaşından bu yana %112 değer artışıyla 1.469 dolara yükseldi. Piyasa öncesi işlemlere göre ise MSTR 1.500 dolardan işlem görüyor. Bitcoin ise 2024 yılında %55 değer artışıyla devam ederken MSTR payının Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiği gözlemlendi.

haber-eyyubiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu