Haber

Salihli’de depremzedeler yararına tenis turnuvası düzenlendi.

Kahramanmaraş’ta 11 ilde yıkıma yol açan depremlerden etkilenen vatandaşlar yararına Tenis Kulüpleri Derneği tarafından Manisa’nın Salihli ilçesinde tenis turnuvası düzenlendi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen bazı vatandaşlar Salihli’ye geldi. Salihli’ye gelen depremzedeler Kaymakamlığın koordinasyonunda ilçedeki konutlara yerleştirildi. Salihli Tenis Kulübü Derneği depremzedeler için turnuva düzenledi. Sosyal Bilimler Lisesi kortlarında gerçekleştirilen turnuva 6 kategoride gerçekleştirildi. Turnuva sonunda dereceye giren sporcular ödüllendirildi.

Depremzedeler yararına düzenlenen dostluk turnuvasından 20 bin lira kazanıldığını anlatan Salihli Tenis Kulübü Dernek Başkanı Güner Atagöz, depremzedelere verilmek üzere öğretmen evindeki sosyal markete gıda ve giyim eşyası ulaştırdıklarını söyledi. Dernek Lideri Atagöz, “Ülkemizde yaşanan afet nedeniyle depremden etkilenen vatandaşlarımıza ufak da olsa bir katkı sağlamak amacıyla böyle bir turnuva düzenledik. Düzenlediğimiz dostluk turnuvasından elde edilen gelirler bize ayrı bir huzur verdi ki; dostluk turnuvasından elde edilen gelir depremzedelere erzak ve giyecek olarak ulaştırıldı.Allah bir daha böyle bir felaketi yaşatmasın.” söz konusu. – MANİSA

kestel-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu