Yaşam

TikTok Kullanıcısından Sağlıklı Bir İlişkinin Varlığına Umut Olacak İlişki Önerileri

Sağlıklı bir bağ için saygı ve sevgi şarttır. Ancak bu duyguları davranışa yansıtırken zaman zaman sorunlar yaşayabiliriz. Birden çok kez ilişkinin kontrolünü kaybettin, anlaşılmadın. ve sevilmediğinizi hissetmiş olabilirsiniz. Tüm bunlar oldukça acı verici olsa da, sağlıklı bir ilgi oluşturmanın formülünü sunuyoruz.

Yakın zamanda erkek arkadaşının kendisine karşı davranışlarını listeleyen bir TikTok kullanıcısı, sağlıklı alakanın sırrını verdi. Gelin, nerelerde eksik olduğunuzu birlikte bulalım…

Dikkat! Öğrenecekleriniz, toksik bir ilgiden yeni çıkmış olanlar için inanması zor olabilir…

TikTok’ta çektiği görüntüyle viral olan “getbellsoon” isimli kullanıcı, sağlıklı bir bağda olması gerekenlerin mesajını verdi.

Erkek arkadaşının kendisine karşı olan davranışlarını sıralayan kullanıcı, sağlıklı bir ilgi için yapılması gerekenleri sıraladı.

İşte o görüntü:

Bu örnekten yola çıkarak sağlıklı bir ilişkinin olmazsa olmazlarını derledik!

1. Saygı, sağlıklı bir ilginin temelidir.

Bitişler de saygı çerçevesinde yer alır. Kendi özel alanınızı unutmadan karşı tarafta da özel alan olduğunu unutmamalısınız. İlgi sahibi olmak ‘biz’ olmaktır, ama ‘bağımlı’ olmak başka bir konudur.

Bu nedenle, amaçlarınızı aşmadan sınırlarına saygı göstermelisiniz.

2. Yanınızdaki kişiye zaman yaratabilmek en değerli şey olabilir.

Çok çalışsanız da, yorulsanız da, isteksiz de olsanız karşınızdaki insanla vakit geçirebilmek çok değerli. Ne yazık ki, evlilikler işin yavaş temposunda kayboluyor. İlişkileri en çok yıpratan şey, kahve içmeye bile vakit ayıramamak…

Çünkü bu kısa sürede konuşacaklarınız ya da duygu alışverişleriniz karşılıklı sevgi ve güveni canlı tutuyor.

3. Ödemek ve buna değdiğini göstermek oldukça kolay…

Partnerinize, onu iyileştirebileceğine inandığınız hediyelerle veya jestlerle ona değer verdiğinizi hatırlatmak çok değerlidir. Uzmanlar bunun kişinin kendi masrafını hatırlamasında da payı olacağını söylüyor.

4. İçten ve samimi olmak…

Bir ilişki içindeyken karşınızdaki kişiye bir amaç belirleyip ona ulaşana kadar iltifat edip harekete geçmek kendinizi kandırmaktır. Birlikteliğiniz hakkında içten iltifatlar ve itiraflar bağınızı sağlamlaştırır.

İster bir gelecek hayali kurun ister olmasın, onu korkmadan kelimelere döktüğünüzde rahat bir nefes alacaksınız. Bağlı olmadığınız biri gibi davranmanızı engelleyecektir.

5. Ortak konular hakkında konuşabilmek çok değerlidir.

İlişkide açık bir bağ kurduğunuzda, birlikteyken ilginizi çeken şeyleri de öğreneceksiniz. Bu, birlikte konuşabileceğiniz alanları artıracaktır.

6. Küçük jestler hayat kurtarır.

Videoda da bahsedildiği gibi birbirinin hayatını kolaylaştıracak küçük ve nazik jestler her iki tarafın da kalbini kazanacak.

7. Partnerinize iş ve özel yaşamda destek olmak…

Birlikte olmanın en güzel yanı, her zaman yanınızda bir koçun olması. Sizi yoğun ilgi, okul ve iş savaşlarına hazırlayan bir kişi her zaman en büyük destekçiniz olacaktır.

8. Anlamak, anlamaya çalışmak…

İlişkideki sorunlar hakkında sinirlenen veya savunmaya geçen bir karakter yerine uygun bir dinleyici olmayı seçin.

9. Empati kurmayı öğrenin!

Anlamak için, kendinizi partnerinizin yerine koymanız gerektiğini hatırlamalısınız. Anlaşılmak için, bire bir davranış talep etmelisiniz.

Tüm bunlardan yola çıkarak son söz: Kendiniz gibi davranmalı ve ego savaşlarını bir kenara bırakmalısınız. Çünkü aşk en doğal haliyle hoştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu