Haber

Tünelleri bu yüzden inşa ettiler! Hamas İsrail’i pusuya düşürdü ve 2 tankı imha etti

Hamas, Gazze İsrail askerlerine tünelleri kullanarak gerçekleştirdiği operasyonun görüntülerini yayınladı. Görüntülerde İsrail tank ve araçlarının havaya uçtuğu anlar görüldü.

HAMAS, TÜNELLERLE İSRAİL TANKLARINI YIKTI

Gazze Kente kara operasyonu başlatan İsrail, kent içinde büyük bir direnişle karşılaştı. Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, İsrail ordusuna yönelik tünelleri kullanarak gerçekleştirdiği operasyonun görüntülerini yayınladı. Görüntülerde çok sayıda İsrail tankı ve aracının havaya uçurulduğu anlar görülüyordu.

ANTİ-TANK ROKETİ KULLANILDI

İzzeddin El Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’nin kuzeyinde İsrail ordusuna ait 2 tankı imha ettiklerini duyurdu. Kassam Tugayları’ndan yapılan yazılı açıklamada, Gazze’nin kuzeydoğusundaki Beyt Hanun Tarım Okulu bölgesinde iki İsrail tankının “Yasin-105” adlı üç tanksavar roketi kullanılarak imha edildiği belirtildi. Konuyla ilgili İsrail ordusundan herhangi bir açıklama yapılmadı.

GAZZE’DE SINIRLI KARA OPERASYONU

İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze’yi 7 Ekim’den bu yana yoğun bir şekilde bombalarken, 29 Ekim’den itibaren sınırlı bir kara operasyonu başlattığını açıklamıştı. 31 Ekim 15’ti.

ÖLÜM SAYISI 9 BİNE YAKLAŞTI

İsrail’in Gazze’de 7 Ekim’den bu yana gerçekleştirdiği saldırılarda ölenlerin sayısı 3 bin 648’i çocuk, 2 bin 290’ı kadın olmak üzere 8 bin 796’ya, yaralı sayısı ise 22 bin 219’a yükseldi. 35 bin evin tamamen yıkıldığı Gazze Şeridi’nden Filistinliler tedavi için Mısır’a gitmeye başladı.

SOKAKTA ŞİDDETLİ ÇATIŞMALAR YAŞANIYOR

Geçtiğimiz hafta Gazze’de birkaç kez “sınırlı kara operasyonu” gerçekleştirdiğini açıklayan İsrail güçleri, sondan itibaren şehre sızdı. Hamas, İsrail tank ve askerlerine karşı çıkarken bölgede zaman zaman şiddetli çatışmalar da yaşanıyor.

kumluca-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu