Teknoloji

Ücretsiz Starfield DLSS Modu Yayınlandı

Ücretsiz Starfield DLSS modu Yayımlandı. Eğer NVIDIA ekran kartı kullanıcısıysanız modları indirerek DLSS teknolojisini kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıntılar burada.


İlginizi çekebilir:  Starfield Mod Yapımcıları İçin Bir Cennet Olacak


AMD ve Bethesda Softworks arasında imzalanan özel anlaşmaya göre FSR teknolojisinin takviye olarak satışa sunulacağı ve DLSS 2.0 ve 3.0 ile XeSS teknolojilerinden yoksun olacağı söylendi. Ancak mod üreticileri olduğu sürece birden fazla şey imkansız değildir. Birebir haberlerimizde ele alacağımız DLSS modu gibi.

Ücretsiz Starfield DLSS Modu

LukeFZ tarafından geliştirilen ve PureDark tarafından geliştirilen DRM modunun aksine tamamen ücretsizdir ve buradan indirebilirsiniz. Modun Çerçeve Oluşturma kısmı için RTX 40 gerekli olsa da, geri kalanı için DLSS’yi destekleyen herhangi bir GeForce RTX grafik kartı işini görecektir.

Modun en kötü tarafı ise oyun içi bir menü içermemesi. Bu yüzden oyunun bulunduğu klasördeki config.json belgesini düzenlemeniz gerekiyor. Ancak anlık olarak rastgele bir DLSS 3 ayarı yapamazsınız.

Kurmak:

  • Oyunu hangi mağazadan indirdiniz, uygun sürümü indirin
  • Mod belgelerini oyunun bulunduğu klasöre aktarın
  • Güncellenmiş DLSS ve DLSS-G DLL belgelerini indirin ve bunları oyunun alt dizinindeki ‘streamline’ klasörüne yerleştirin
  • oyunu başlat

FSRBridge zaten kuruluysa:

  • FSRBridge.asi dosyasını oyunun alt dizininden silin
  • Tercihen oyunun alt dizininden çözünürlük yükseltmesiyle ilgili ‘nvngx_dlss.dll’ veya ‘libxess.dll’ belgelerini silin
  • Modu normal şekilde yükleyin ve istendiğinde tüm evrakların üzerine yazılmasını onaylayın

Öte yandan FSR teknolojisinin yerini DLSS veya XeSS’nin aldığı başka bir mod indirebilirsiniz. Ancak benim suram için DLSS modunu açıp kapatabileceğiniz ek bir mod indirmeniz gerekecek.

Son adrese tıkladığınızda DLSS, FSR ve XeSS için başka farklı indirme kontaklarının da olduğunu göreceksiniz. Eğer GeForce RTX 40 serisi ekran kartınız varsa DLSS 3 üst modlarını kullanabilirsiniz, aksi takdirde DLSS 2 versiyonlarından birini indirmeniz gerekmektedir.

Kurum için indirdiğiniz tüm belgeleri oyunun bulunduğu klasöre koyun. İşlemler tamamlandıktan sonra oyuna girin ve ana menüdeyken ‘son’ tuşuna basın ve bir arayüz açıyorsunuz. Ayarlardan FSR özelliğini açmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu