Haber

Van’da 2 bin öğrenciye 11 bin ek kaynak kitap dağıtıldı

Van Edremit Belediyesi tarafından üniversite sınavına hazırlanan 2 bin öğrenciye 11 bin kaynak kitap dağıtıldı.

İlçedeki Evliya Çelebi Muayene Oteli’nde düzenlenen törende konuşan AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Hz. Muhammed’e inen ilk emrin “oku” olduğunu söyledi.

AK Parti hükümetleri döneminde Türkiye’de eğitime verilen değerin arttığını belirten Arvas, şunları kaydetti:

“İnancımızın temeli sağlamdır. Böbürlenmeye, kötülüğe asla tenezzül etmeyiz. Uyuşturucu, hırsızlık gibi kötü huylar gençliğimizin mahallesinden geçmesin. Bilgimizi inancımızla harmanlayarak hedefimize ulaşmak için çaba sarf etmeliyiz, ve insanlığa faydalı işler yapın.Bugünün gençleri çok şanslı.20 yıl önce ilimizde okullaşma oranı yüzde 100’dü.40’ın altındaydı.AK Parti iktidarı ile bu oran yüzde 98’in üzerine çıktı.Gençlerimiz çalışmalı. istikballeri, inançları ve devletleri için.”

Belediye Başkanı İsmail Say, öğrenci dostu belediyecilik anlayışıyla hizmet verdiklerini kaydetti.

Ayrım gözetmeksizin tüm öğrencilerin yanında olmaya çalıştıklarını söyleyen Say, “Kaynak kitapları ilçede eğitim gören 2 bin öğrenciye ulaştırdık. Üniversiteye hazırlanan öğrenciler için kaynak kitaplar ve soru bankaları çok değerli. Göreve geldiğimizde İlçede etüt merkezi, kütüphane, eğitim merkezi ve millet kahvesi bulunmadığını belirten Gül, “İlçede halk kütüphanesi vardı, kapatıldı. Hepsini Cumhurbaşkanımızın talimatıyla ilçemize getirdik. Elimizden geldiğince velilerimizin ve öğretmenlerimizin yükünü azaltmaya, okullarımızın fiziki şartlarını iyileştirmeye çalışıyoruz.”

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, İl Gençlik ve SporGenel Başkan Arif Özsoy, AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu da katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu