Haber

4 ilde eş zamanlı operasyon: 16 şüpheli yakalandı

4 ilde eş zamanlı yürütülen operasyonlarda örgüt liderleriyle birlikte 16 şüpheli yakalandı.

ANKARA – İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kafes-38″ operasyonlarında Balıkesir’de Cengiz Güven ve Tekirdağ’da Nevzat Halitoğlu liderliğindeki iki Organize Suç Örgütünün çökertildiğini, örgütün elebaşlarıyla birlikte 16 şüphelinin tutuklandığını belirtti. 4 ilde eş zamanlı yürütülen operasyonlarda ele geçirilenler açıklandı.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kafes-38” operasyonlarında Balıkesir’de Cengiz Güven ve Tekirdağ’da Nevzat Halitoğlu liderliğindeki 2 Organize Suç Örgütünün çökertildiğini kaydetti.

4 ilde eş zamanlı yürütülen operasyonlarda örgüt liderleriyle birlikte 16 şüphelinin yakalandığını bildiren Bakan Yerlikaya, operasyonlara ilişkin şu detayları paylaştı:

“Hiçbir Organize Suç Örgütü, Yüce Adaletten kaçamayacaktır. Operasyonlarımız şafak ve gün batımında kesintisiz olarak devam edecektir. Balıkesir, Burdur, Manisa ve Tekirdağ İl Jandarma Komutanlıkları, Cumhuriyet Başsavcılıkları ve Jandarma koordinasyonunda Genel Komutanlık KOM Daire Başkanlığı; “Tefecilik, Yağma, Hürriyetten Yoksun Bırakma” suçlarına yönelik yürütülen KOM faaliyeti sonucunda şüphelilerin; maddi sıkıntı içinde olan vatandaşlara faizli borç verdiklerini, borcun vadesi geldiğinde faizi artırarak değerinin çok üzerinde para istedikleri, borçlarını ödeyemeyen vatandaşların ise tehdit, baskı ve şiddet kullanarak araçlarına, dükkânlarına, tarlalarına ve evlerine el konulduğu belirlendi. zengin ve varlıklı iş adamlarını kasten zorla gözaltına aldıklarını, gözaltına aldıkları mağdurların serbest bırakılması için ailelerinden ve tanıdıklarından yüksek miktarlarda fidye talep ettiklerini, ayrıca uyuşturucu üretimi ve ticaretinin yanı sıra silah ve mühimmat kaçakçılığı da yaptıklarını anlattı.

Suçtan elde edildiği değerlendirilen 58 milyon TL değerindeki mal varlığına tedbir kararı verilmesi için çalışma başlatıldı.

Operasyonlar sonucunda; 312 senet ve 5 çek, çeşitli miktarda uyuşturucu ve yüklü miktarda para, tapu, silah ve mühimmat ele geçirildi.

Operasyonları gerçekleştiren Başsavcılığımızı ve Kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Milletimizin duaları sizinle. Suç örgütü kurarak halkımızın huzurunu bozanların peşindeyiz. “Onların durmasına izin vermeyeceğiz.”

haberbogazkale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu