Haber

Akşener’e Çiçek Veren Öğretmene Maaş Kesme ve Sürgün Cezası

Giresun’un Bulancak ilkçesini ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e çiçek veren 21 yıllık muhasebe öğretmeni Mustafa Dizdar’a, ‘siyasi faaliyete katıldığı’ gerekçesiyle maaş kesme ve görev yerinin değiştirilmesi cezası verildi. 

Giresun Piraziz Meslek Lisesi muhasebe öğretmeni Mustafa Dizdar, geçen 20 Temmuz’da, Bulancak ilçesini ziyaret edip halka seslenen İYİ Parti Lideri Meral Akşener’e çiçek verdi.  Bu anları bir arkadaşı sosyal medyadan paylaştı. 

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine nazaran, Giresun Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü Dizdar hakkında siyasi faaliyetlere katıldığı gerekçesiyle soruşturma açtı.

İki farklı ceza

Dizdar savunmasında siyasi faaliyette bulunmadığını, mitingde olmasının cürüm oluşturmadığını ve imajların kendisinin paylaşmadığını söyledi. 

Değerlendirmede Dizdar’a yükseleceği son kademede olduğu için kademe ilerleme cezası uygulanamadı. Yerine maaşının yarısının kesilmesine ve eski okuluna 65 kilometre uzakta olan Güce ilçesindeki Güce Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne tayinine karar verildi.

“Anayasaya aykırı”

Karşı dava açmaya hazırlanan Dizdar, Milli Eğitim Bakanlığı’na dilekçe yazarak cezanın kaldırılmasını istedi. Dizdar “Bir olaya iki ceza verildi. Bu Anayasaya da aykırı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu