Haber

Bursa’da Esnaf Dükkanından Malzeme Çalındı

Bursa’da esnaf olarak çalışan adam akşam saatlerinde anahtarı düşürdü. Sabah dükkâna geldiğinde, dükkânından birçok malzemesinin çalındığını gördü. Güvenlik kamerasını inceleyen esnaf, alışveriş sepeti ile malzemelerin çalındığını görünce; “Tanrı aşkına, bu bizim ekmek sepetimiz” dedi.

Merkez Osmangazi ilçesine bağlı Şehreküstü Mahallesi’nde ailesiyle uzun süredir esnaflık yapan Demirhan Koçak, akşam mesaisi bitince çocuklarını da yanına aldıktan sonra dükkanını kilitleyip evine gitti. Ancak anahtarı düşürdüğünden habersiz olan Koçak, sabah geldiğinde limonata makinelerinin ve çantasının dükkanda yerinde olmadığını gördü. Durumu kısa sürede polis gruplarına bildirdikten sonra dükkandaki güvenlik kamerasını inceledi. Hırsızın dükkana girip alışveriş arabasıyla malzemeleri aldığını gören Koçak, “Bu bizim ekmek sepetimiz, Allah onu bulsun” dedi.

Koçak’ın tek isteği, yaklaşık 25 bin lira değerindeki malzeme ve parayı çalan hırsızın yakalanmasıdır.

Hırsızın bulunmasını isteyen Koçak, “Akşam anahtarı düşürdüm. Hırsız anahtarı buldu. Tek tek dükkanları gezerek anahtarı denedi. Bizim dükkan olduğunu anlayınca içeri girdi. Kendi eviymiş gibi girdi.Malzemeleri sepete doldurup gitti.Para, tencere, tüp, limonata makinesi. Ne buldularsa sepete doldurup kaçtılar. Adam bizi mağdur etti. Çocuklarımızın elinden rızkımızı aldı. Rızkımızı elimizden aldı. “Bu insanlar ne yapsın?” diye düşünmeden aldı. Hırsıza buradan sesleniyorum, Allah bulsun dedi. – BURSA

haber-marmara.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu