Ekonomi

Dynatrace hisseleri Wolfe Research tarafından Outperform, $60 hedef ile başlatıldı

Wolfe Research, Pazartesi günü Dynatrace Inc. (NYSE:DT) hisselerini incelemeye başladı, Outperform notu verdi ve $60.00 fiyat hedefi belirledi. Araştırma şirketi, Dynatrace’in önemli pazar fırsatını, yenilikçi ürün döngüsünü ve farklı tam yığın gözlemlenebilirlik teklifini iyimser görünümün temel faktörleri olarak vurguladı.

Dynatrace’in CEO Rick McConnell, Kurucu ve CTO Bernd Greifeneder ve CFO Jim Benson’dan oluşan yönetim ekibi, son dönemdeki performansları ve ihtiyatlı yönlendirmeleri nedeniyle övgü aldı. Şirketin kurumsal pazara büyüme (GTM) stratejisindeki güçlü konumu ve büyük stratejik anlaşmalar için potansiyeli de yıllık sözleşme değeri (ACV) 1 milyon doların üzerindeki anlaşmalarda bir önceki yıla göre %39’luk bir büyüme ile not edildi.

Firma, Dynatrace’in 2024 mali yılının dördüncü çeyreğinde yıllık yinelenen gelirde (ARR) bir artış göstermesini bekliyor ve net gelir tutma (NRR) beklentilerin alt sınırına düşse bile, 25 mali yılı ARR beklentilerinin fikir birliği ile uyumlu olmasıyla istikrar kazanmasının beklendiğini öne sürüyor. Wolfe Research, Dynatrace için yukarı yönlü modelinde üç yıllık gelir bileşik yıllık büyüme oranını (CAGR) %19 olarak öngörüyor.

Analist, Dynatrace’in hisselerinin, 2025 takvim yılı işletme değerinin satışlara oranının (EV/Sales) 7,0 katı ve 2025 takvim yılı işletme değerinin serbest nakit akışına oranının (EV/FCF) 29 katı ile emsallerine kıyasla iskontolu işlem gördüğüne dikkat çekti. Bu durum, son kazanç raporundan bu yana hisse fiyatındaki %25’lik düşüşle birlikte, yatırımcılar için cazip bir giriş noktası olarak görüldü.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

eflanihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu