Yaşam

İstanbul trafiğinde yağmur yoğunluğu

Yoğun sağanak yağış ve haftanın ilk iş günü olması nedeniyle İstanbul’da trafik yoğun.

Haftanın ilk günü kentin birçok yerinde etkili olan sağanak yağış ve araçlarıyla yola çıkan İstanbullular trafiğin yoğunlaşmasına neden oldu.

D-100 karayolunun Beylikdüzü ve Çağlayan mevkilerinde sabahın erken saatlerinden itibaren çift yönlü trafik sıkışıklığı yaşandı.

Haliç Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü geçişlerinin yanı sıra Haramidere kavşağı ve Bakırköy istikametinde de yoğun trafik görüldü.

TEM otoyolu Bahçeşehir gişelerinden Ankara istikametinde Kağıthane, Hasdal, Nurtepe, Gaziosmanpaşa ve Levent bağlantılı araçlar yoğunluktan dolayı güçlükle hareket etti.

Anadolu Yakası’nda Fatih Sultan Mehmet Köprüsü yolu Kozyatağı bağlantı noktasından itibaren trafik yoğunlaştı.

TEM Otoyolu Sancaktepe kavşağından 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne kadar trafik yoğunluğu yaşanırken, diğer taraftan trafik Sultanbeyli ve Pendik kavşağına kadar uzanıyor.

D-100 karayolu Kartal-Avrasya Tüneli ortasında araçlar yavaş hareket ederken, Göztepe Köprüsü, Büyükyalı Köprüsü, Kartal Köprüsü ve Kaynarca çevresinde ters yönde trafik yoğunlaşıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Trafik Yoğunluk Haritası’na göre kent genelinde zaman zaman yüzde 80’lere kadar çıkan trafik yoğunluğu, 09.25 itibarıyla yüzde 63 olarak kaydedildi.

haber-ulus.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu