Haber

Motora zam var mı? Dizel, benzin zammı? 2023 İstanbul, Ankara, İzmir benzin fiyatları!

Brent petrol ve döviz kurlarındaki dalgalanmalar nedeniyle akaryakıt fiyatları aşağı yukarı hareket etmeye devam ediyor. Bu gece yarısından itibaren mazot zammı haberlerinin ardından mazot zammı var mı? Mazot, yakıt artışı? 2023 İstanbul, Ankara, İzmir akaryakıt fiyatları! çağrı yapıldı.

MOTORDA ARTIŞ OLUYOR MU?

OPEC+ grubunun Mayıs ayından itibaren üretimi kısma kararı almasıyla petrol fiyatlarında yaşanan yükseliş, Türkiye’de akaryakıt fiyatlarına zam olarak yansıdı. Geçen hafta benzine yapılan zamdan sonra şimdi de motorine 67 kuruş zam geldi. Motorin litresi İstanbul’da 21 lira 10 kuruşa, Ankara’da 21 lira 47 kuruşa, İzmir’de 21 lira 54 kuruşa yükseldi.

Benzine 5 Nisan’da yapılan 1 lira 12 kuruşluk zammın ardından motorine bir zam daha geldi. Bu gece yarısından itibaren mazotun litresi 67 kuruş arttı.

MOTORUN LİTRESİ KAÇ LİRA OLDU?

Fiyat değişikliğinin ardından motorinin litresi İstanbul’da 21 liradan 10 kuruşa, Ankara’da 21 liradan 47 kuruşa, İzmir’de 21 liradan 54 kuruşa çıktı.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIR?

Akaryakıt fiyatları rafineriler tarafından Türkiye’nin de içinde bulunduğu Akdeniz pazarındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ve dolar kurundaki değişimler baz alınarak hesaplanmaktadır. Bu hesaplama sonucunda dağıtım şirketlerinin uyguladığı fiyatlar, rekabet ve serbestlik nedeniyle şirketlere ve şehirlere göre biraz farklılık gösterebilir.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİKLİKLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTIR.

EPDK’nın fiyat değişikliklerini açıklayan tek sendika olan EPGİS’e suç duyurusunda bulunmasının ardından sendika, akaryakıt fiyat değişikliklerini dava sonuçlanana kadar vatandaşlarla paylaşmayacağını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu