Teknoloji

OpenAI’den ChatGPT’nin kusurlarını bulanlara büyük ödül!

OpenAI, ChatGPT ve GPT-4 gibi yapay zeka araçlarında hata bulanları “Bug Bounty Programı” ile 20 bin dolara kadar ödüllendireceğini duyurdu. Elbette bu, her suç işleyenin 20.000 dolar alacağı anlamına gelmez. Şirketin açıklamasına göre küçük kusurlar için 200 dolar, büyük keşifler için ise 20.000 dolar ödenebilecek.

HATA ÖDÜL PROJESİ

OpenAI, teknolojiyi ve şirketi inançta tutmaya katkıda bulunan güvenlik araştırmacılarının değerli içgörülerini takdir etmenin ve ödüllendirmenin bir yolu olarak. Hata Ödülü Programına başlar. Şirket, insanları, teknolojisini herkes için daha güvenilir hale getirmede değerli olacağını söylediği sistemlerde keşfedilen güvenlik açıklarını, kusurları veya güvenlik kusurlarını bildirmeye davet ediyor.

Birisi OpenAI’de bir hata bulursa tek yapması gereken bunu şirkete göndermek. 2 saatlik onay sürecinden sonra Hata onaylanırsa firma buna göre kişiyi ödüllendiriyor. Şimdiye kadar yedi hatanın ödüllendirildiği söyleniyor.

SADECE SİSTEMATİK HUSUSLAR KABUL EDİLECEK

Bugcrowd sayfası da “Modelin sana kötü şeyler söylemesini sağlamak”Ve “Modelin sizin için kötü amaçlı kod yazmasını sağlamak” Ayrıca ödüllendirilmeyecek bir dizi sorunu da özetlemektedir. Başka bir deyişle, ChatGPT size kötü şeyler söylediği veya bu şekilde eğitim aldığı için ödüllendirilmeyecektir. Bunun yerine daha çok sistemik kusurların sorun olarak kabul edildiği belirtiliyor.

ChatGPT’nin üreticisi OpenAI, daha güvenli bir yapay zeka sistemi oluşturmayı hedefleyecek ve geliştirdiği yapay zeka destekli ChatGPT’yi daha hassas hale getirmek için çalışacak. Bunun için şirket, uygulamayı kullanan herkesle işbirliği yapmayı tercih ediyor.

 

KAYNAK: HABER7

acipayam-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu