Haber

Tekirdağ’da düzenlenen Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşlerinde şampiyon İsmail Koç oldu

– Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşlerinde İsmail Koç şampiyon oldu

TEKİRDAĞ – Süleymanpaşa Belediyesi’nin Tekirdağ’da düzenlediği 57. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali programı çerçevesinde düzenlenen Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşlerinde şampiyon İsmail Koç oldu.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 57. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali programı çerçevesinde Hüseyin Pehlivan Günü olarak belirlenen ilk gün, Tekirdağlı Hüseyin Pehlivan’ın adını yaşatmak ve gençlere sevdirmek amacıyla düzenlenen Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşleri çet sporu yağlı güreşleri, kıyasıya mücadelelere sahne oldu.

Minik, Tozkoparan, Başaltı ve Başpehlivan gibi pek çok kategoride birbirinden heyecanlı maçlara sahne olan yağlı güreşlerde Recep Kara ile karşılaşan Trakya Birlik adına güreşen İsmail Koç, bir süre sonra Kara’yı tekrar yere indirerek baş güreşçi oldu. kuvvetli çaba.

“Efendimizi yendik”

Süleymanpaşa Hüseyin Pehlivan Er Meydanı’nda Recep Kara’yı yenerek Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşleri’nin başpehlivanı olan İsmail Koç yaptığı açıklamada, “Geçen sene rövanşı kazandık. Trakya Bölgesi bizim bölgemiz. Biz adına güreşiyoruz. Trakya Birlik.Saygılarımı sunuyorum.Geçen senenin rövanşını aldık.Efendimizi yendik.Bizde de güzel bir güreş haftası var.Allah utandırmasın” dedi.

Güreşte başpehlivanlığı İsmail Koç, ikinciliği Recep Kara, üçüncülüğü ise Hüseyin Gümüşalan aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu