Haber

Bayraklı TOKİ bölgesine 4 hatta toplam 21 otobüs hizmet veriyor.

Bayraklı TOKİ bölgesine 4 hatta toplam 21 otobüs hizmet veriyor.

ESHOT Genel Müdürlüğü, son aylarda yapı ve yerleşim yoğunluğunun arttığı Bayraklı TOKİ Konutları bölgesine toplu ulaşım hizmeti vermek üzere 4 yeni hattı devreye aldı. Rezidansların yanı sıra yeni açılan İzmir Şehir Hastanesi ve KYK Bayraklı Kız Öğrenci Yurdu’na da toplam 21 otobüs sefer yapıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, deprem konutlarının yerleşime açılması, İzmir Şehir Hastanesi ve KYK Bayraklı Kız Öğrenci Yurdu’nun hizmete girmesiyle yoğun bir nüfusun toplandığı Bayraklı TOKİ Konutları bölgesini hızla toplu ulaşım ağına entegre etti.

ESHOT Genel Müdürlüğü, 4 yeni sınır oluşturarak toplam 21 otobüsün bölgeye hizmet vermesi için tahsis edildi. Bayraklı Toplu Konut Alanı ile EVKA 3 Metrosu (559), Bayraklı İZBAN İstasyonu (598) ve Bornova Metro Aktarma Merkezi (533) arasında 3 sınır hizmet veriyor. Ayrıca 558 numaralı otobüs hattı da yurtta kalan öğrenciler için Bornova Metro Transfer Merkezi’ne ekspres servis olarak hizmet vermektedir. Araçlar gün içerisinde yolcu yoğunluğuna bağlı olarak 8 ila 24 dakika aralıklarla hizmet vermektedir. Öğrenciler ilk binişten sonraki 120 dakika içerisinde herhangi bir transfer ücreti ödemezler.

Bir sınır daha geliyor

ESHOT Genel Müdürlüğü, 532 sınır numaralı Bayraklı Şehir Hastanesi – Bostanlı İskele hattını da kısa sürede devreye alacak. Bu hatta 4 araç 20 dakika aralıklarla çalışacak. Öte yandan Bayraklı Şehir Hastanesi – Bornova Metro Transfer Merkezi 533 numaralı hattına da araç virajı yapılacak. Sınır kalkış saatleri www.eshot.gov.tr ​​adresinden ve ESHOT Portable uygulamasından görülebilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu